Facebook, tolerance a psi

27. února 2015 v 22:39 | Writt |  Considerations
To jsem se zase pobavila. Jistě každý, kdo si občas prohlíží facebookové příspěvky, narazil už někdy na skupinu "Nabízím/Poptávám" a právě dnes se tato skupina, nebo spíš konkrétně jeden z příspěvků stal mou inspirací pro toto zamyšlení. Možno taky říct, že se také stal zdrojem podivení a menšího rozhořčení ...


Pro začátek něco k téhle skupině... Stručně řečeno zde figurují 3 skupiny lidí - prvními jsou ti, kteří jednoduše pochopili účel této stránky, tudíž tam nabízejí a poptávají - tito lidé tvoří tak 50 % všech účastníků (mým hrubým odhadem). Občas narazíte ale i na příspěvky, které byly vloženy lidmi, kteří jsou svým IQ zřejmě trochu pod běžnou hodnotou a zřejmě ne uplně správně zhodnotili náležitost obsahu, který přidávají - to je však tak 10 %. A tou poslední, nejhorší a nejotravnější skvadrou jsou ti, co ty příspěvky komentují. U toho nevhodného obsahu bych to ještě pochopila, ale mám takový pocit, že jakmile má někdo potřebu se realizovat na úkor druhých, tak nějak ztrácí tu část mozku, která je potřeba pro argumentaci. Opravdu nevím, jestli je to náhoda, ale snad pokaždé (a to není zas tak často), když mě zaujme nějaký příspěvek, či si snad všimnu hojného množství komentářů pod ním, tak se nestačím divit. Lidi dnes na Facebooku usilují hlavně o jedno - o počet "líbí se mi", a to jak u fotek, statusů, či právě komentářů. Jenže těm takzvaným chytrákům chybí pár věcí - znalost gramatiky, logická argumentace, morálka a tolerance.

Dostanu se rovnou k tomu konkrétnímu příkladu, který mě dneska tak zaujal...

Prodám štěňátka jorkšírků bez PP,otec s PP, narozená 1.1.2015, máme už jen 1 chlapečka a 1 holčičku, štěňátka jsou velmi mazlivá s kratšími čumáčky, zvyklá na deti a zvířata,jsou očkovaná a odčervená, k odběru ihned.Tel: 725539716 nebo 773909759 chlapecek : 3000,- , holcicka : 4500,-

Přesně pod tímto příspěvkem se strhla neuvěřitelná debata týkající se hlavně a prvotně ceny a skutečnosti, že jsou pejsci bez PP. Jen pro ujasnění, nehodlám nic obhajovat, nevyznám se moc v cenových relacích ať už psů s PP nebo bez, či jednotlivých plemen. Ale chtěla bych se jen pozastavit nad celkovou debatou, která proběhla v komentářích...
Pár lidí tam výrazně odsuzovalo psy bez PP a jejich množení. Opět se v tom nechci hrabat nějak odborně, ale myslím, že vlastně ani nemusím, abych měla svůj vlastní názor.

Nechápu, co to je teď za módu, ale odkdy jsme sakra začali diskriminovat i ta zvířata?! To ty papíry znamenají tak moc, že psi bez nich nemají nárok na lásku, domov a péči? A vůbec, jedna slečna tam vyrukovala uplně s primitivním názorem. že by se neměli množit a že to ti psi vlastně ani nechtějí?! Je to základní pud snad každého živého organismu na Zemi sakra ne?! Chápu to, že se někomu nelíbí, když lidi účelně kvůli výdělku psy nechají připouštět, ale stropit kvůli tomu takové extempore a argumentovat tím, že psi nejsou přece divoká zvířata a že se domestikovali? Já zapomněla, že co není divoký, to neprovozuje sex - takový argument předčí i evoluční teorii Charlese Darwina a my všichni vyhyneme. Přijde mi už opravdu dost povrchní rozlišovat psy na dobré a špatné podle toho, jestli známe jejich původ. Nemyslím si, že to má zásadní vliv na jejich život v naší přítomnosti. Můj pes třeba papíry má a chovali se k němu předchozí majitelé snad kvůli tomu lépe? Ne. Je nezranitelný, odolný vůči všem nemocem a nebo dokonce snad nesmrtelný? Ne. Ale leží si momentálně spokojeně ve svým pelechu a jemu i mně je uplně ukradené, jestli nějaké papíry má.

Uvědomte si, že jsou to zvířata, která tu věrně vedle nás stojí už od pradávna, a NIKDY jim nebránil náš původ, či něco jiného. O tomhle totiž tohle ani žádné jiné přátelství není.

A zpátky k té komentovací mánii... Naučte se prosím být více tolerantnější, prokažte svou inteligenci a dobrou vůli a nechte lidi žít svoje životy. Kdybych se komentářem měla vyjádřit ke každému pofidérnímu příspěvku, asi bych už nic jiného nestihla. Radši vemte psa na procházku!

Ahoj :)
W.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama