Téma týdne: Životní poslání

13. března 2015 v 18:47 | Writt |  Considerations
Můj mozek je naprosto vyčerpaný z učícího maratonu na přijímací zkoušky, o čemž svědčí i fakt, že tento článek už píšu asi po páté, a čtyři předchozí verze obsahovaly v průměru asi dvě věty. Tak pojďme na to, snad naposled, vážně se snažím zamyslet...

Co je vlastně životní poslání? Mohlo by to teoreticky být něco, k čemu jsme předurčeni. S tím ale přichází otázka, kdo nás k tomu předurčuje? Do boží existence se moc zamotávat nechci, protože bych nerada někoho konfrontovala mými názory na toto téma a nejsem si jistá jestli věřím na osud, ale pokud poslání není jen přežitkem, kterým si ospravedlňujeme či utužujeme naše budoucí plány, mohla by za tím stát společnost, která, dá se říct, určitým způsobem utváří náš charakter a nastavuje hodnoty pro lidský život.


Vztáhnu toto téma konkrétně na moji osobu.
Od té doby, co jsem svět, resp. naší planetu přestala vnímat jen jako vesmírné těleso vhodné pro lidskou existenci, jsem své smyslové a rozumové dovednosti zaměřila právě na společnost. Prošla si dobami zlými i dobrými, máme za sebou těžké hrdelní zločiny i dobročinné skutky, žili jsme v demokracii i v totalitaritě, ale co se s námi vleče už od starověké Mezopotámie, je naše drzá, nesmrtelná a krátkonohá společnice, kterou známe pod jménem lež.

Každý jednou zalhal, ať už to byla milosrdná lež, či se prostě někdo nepřiznal, že to on snědl tu čokoládu. Nechci soudit jestli každá lež je špatná, ačkoliv není pochyb, že špatných lží je tu požehnáno, ale je to ta věc, která rozhodla o mém osudu, o mém životním poslání, resp. díky ní jsem se rozhodla já.

Zatím je to pouze blog, nebo školní časopis, kde svým psaním neovlivním nijak obrovskou masu lidí, ale jednou bych chtěla, aby si člověk žijící v tomto lží naplněným světě otevřel noviny a dozvěděl se pravdu. Ne žádnou zkorumpovanou zprávu o tom, jak náš drahý prezident prospívá naší společnosti používáním květnatých výrazů v živém vysílání.

Nechci říct, že tohle tu dnes vůbec nefunguje, ale bude mi ctí se postavit vedle těch stávajících novinářů a bojovat za pravdu, a to tu i nevyřčenou. Dnes se totiž problémy řeší zásadně dvěma způsoby - buď se lže, nebo se všem zakáže říkat pravdu.

Tohle je pro mě poslání.

P.S.: Dopsala jsem to a publikuji!

Mějte se :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama