Vlog vs. Blog

10. března 2015 v 21:33 | Writt |  Considerations
Za posledních pár let vzrostl na Youtube velký počet video blogů - tzv. vlogů a koluje to, dá se říct, po celém světe, nebo alespoň po tom pokrytým internetem. Já sama jsem se k tomuto fenoménu dostala poměrně nedávno a abych pravdu řekla, tak stále ještě váhám ohledně svých pocitů...

Začlo to tím, že se moje spolužačky párkrát ve škole zmínily o jisté místní vlogerce. Dotyčná se však ale stala spíš terčem posměchu než obdivu, řekla bych. Jo, je to dětinské a povrchní, ale je vážně vtipná! :D Ale nadruhou stranu, když čtu občas komentáře pod těmito vlogy, tak nás považuji za celkem ještě přívětivé divačky, protože to se někdy nestačím divit, co lidský mozek dokáže vyprodukovat za vulgarismy, neslušné návrhy, apod.

Každopádně jsem se trošku zakoukala...


Začala jsem si všímat toho, že většina holek provozujících tyto vlogy se ve svých videích věnují hlavně make-upu, módě a podobným věcem, čehož teda moc fanynka nejsem. Pochopím nějaký haloweenský look, ale asi nepotřebuju vědět, jak se dotyčná maluje do školy. Ale ok, beru ty, co to hrozně žerou, protože jsem naprosto neschopná v jakékoliv umělecké, nebo konkrétně v tomto případě "zkrášlující" práci a dělá mi problém si udělat i pitomou linku, takže tohle mě prostě nezajímá.

Pak jsem ale (naštěstí) narazila také na vlogy, které tohle možná mají také ve svém repertoáru, ale objevují se tam i jiná témata v rozsáhlém spektru od asků, tagů po různá obyčejná "vykecávající-se videa", což se asi mně líbí nejvíc. Je to asi tím, že mám ráda i blogy s touto tématikou spíš než fashion blogy, myslím...

Co jsem ale chtěla říct úplně z prvopočátku... Chvíli jsem si říkala, že ty holky (nebo alespoň ty, na jejichž videa jsem koukala/koukám) mají obrovskou sledovanost a to hlavně díky tomu, že je to video. Dnešní mládež (když teda předpokládám, že to tvoří většinu těch diváků) je hrozně líná číst, ale fakt šíleně! Já jsem vyrůstala od mala na knížkách, přičemž to začalo tím, že mi táta jako malému smráďátku četl Mikeše, Hloupého Honzu a další notoricky známé pohádky, a moje láska k nim dále vzkvétala až do těchto let a bude vzkvétat dále. Takže DÍKY TATI! A teď to mimochodem vidím taky z příchozí maturitou, kdy většina mých spolužaček a i dalších maturujících přátel povinnou četbu bere jako zbytečnost a přinejmenším pitomost. Nechci znít jako šprtka, ale spíš jako obhájce té nádherné literatury, která nás provází už stovky let a vy, jež opovrhujete, litujte!

Nechci tímto samozřejmě urážet například právě ty vlogy, jak jsem sama napsala, sleduju to také a pár jsem jich shledala zajímavých. (zde a zde - Zoella btw trhá rekordy v prodejnosti své nové knihy "Online girl" - předčila Harryho Pottera)

Já jsem rozhodně pro blog! Co vy? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama